Recytatorzy...
Recytatorzy...
2019-10-11

Nasi mieszkańcy też maja swoje talenty. Tym razem talent recytatorski ujawnili panowie: Krzysztof M. i Mirosław W. biorąc udział w konkursie recytatorskim dla podopiecznych domów pomocy z naszego powiatu w Wadowicach. Panowie zdobyli wyróżnienia a do domu wrócili z nagrodami.
Za przygotowania dziękujemy pani Lucynce a panom serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej

Zwierzyniec Kopytkowo
Zwierzyniec Kopytkowo
2019-10-11

1 października 2019 roku zapamiętany będzie jako dzień, w którym obcowanie z przyrodą daje wiele niezapomnianych wrażeń. Tego dnia mieszkańcy domu odwiedzili zwierzyniec "Kopytowo" w Izdebniku, zwiedzali minizoo i karmili zwierzęta. Uwieńczeniem był grill i pyszny kociołek.

czytaj dalej

Świat w zasięgu ręki
Świat w zasięgu ręki
2019-10-11

25 września 2019 roku grupa panów wraz z panią Iwoną, Lucyna i Marią podziwiała w pomniejszonej perspektywie, architektoniczne cuda w Inwałdzie. Pogoda była piękna, krajobraz wspaniały a spacer pośród ciekawych miniaturowych budowli sprawił niesamowitą przyjemność wszystkim. Na zakończenie wyprawy panowie skorzystali z gastronomicznych przysmaków w postaci pierogów. Pełni pozytywnych wrażeń panowie mogli doświadczyć cząstki świata, który okazał się im na wyciągnięcie ręki....

czytaj dalej

W odpowiedzi na zaproszenie...
W odpowiedzi na zaproszenie...
2019-10-11

Wrzesień jest miesiącem, w którym zagościliśmy w Konarach i Zatorze na imprezach o zasięgu wojewódzkim. Nasi mieszkańcy 11 września w odpowiedzi na zaproszenia, wzięli udział w miodobraniu w Konarach zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną , a następnie 19 września wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli w 25- leciu Caritasu w Zatorze. Imprezy były przygotowane perfekcyjnie a podopieczni bawili się wyśmienicie.

czytaj dalej

Nasz dom nasze plany....
Nasz dom nasze plany....
2019-10-02

Dom Pomocy Społecznej to miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. Nasi mieszkańcy mają prawo do zabierania głosu i współdecydowania o istotnych sprawach w ich funkcjonowaniu, spędzaniu czasu wolnego, realizowaniu swoich potrzeb zgodnie z możliwościami. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska przynajmniej raz w miesiącu organizowane są spotkania Pani dyrektor Renaty Mikołajek i Pani kierownik Katarzyny Głowacz z podopiecznymi. W czasie spotkań przy kawie każdy może przedstawić swoje oczekiwania i wyrazić swoje zdanie na poruszany temat. W ostatnim czasie rozważane były kwestie wycieczek tych jednodniowych , dla osób których stan zdrowia nie pozwala na dłuższe wyjazdy oraz wycieczek dwudniowych do Wrocławia i Częstochowy dla mężczyzn z pasją zwiedzania i poznawania ciekawych miast Polski.

czytaj dalej

Ciekawi życia i świata...
Ciekawi życia i świata...
2019-09-21

W naszym Domu Pomocy Społecznej prężnie i ambitnie prowadzony jest projekt „Ciekawi życia” współfinansowany ze środków PFRON, realizowany w terminie od 01.04.2019r. do 31.03.2022r.

Głównym celem projektu jest pobudzanie do zainteresowania otaczającą rzeczywistością, zwiększenie samodzielności, niezależności i samooceny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej poprzez doskonalenie umiejętności życia codziennego, rozwijanie ich talentów, aktywności własnej, kompetencji społecznych i ogólnej sprawności fizycznej.

czytaj dalej

Rehabilitacja w nowej odsłonie
Rehabilitacja w nowej odsłonie
2019-07-18

Sale rehabilitacyjne są ważnym miejscem w naszym otoczeniu, bez którego powrót do sprawności ruchowej naszych podopiecznych nie byłby możliwy. Wysoko wykwalifikowani specjaliści i profesjonalny sprzęt dają możliwości optymalnej rehabilitacji osób chorych.
Nasze sale rehabilitacyjne są już po generalnym remoncie. Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim Ludziom Dobrego Serca, którzy wsparli nasz Dom Pomocy Społecznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej za pośrednictwem Stowarzyszenia Dobroczynnego im. M. Zebrzydowskiego.

czytaj dalej

Na Halę Gąsienicową
Na Halę Gąsienicową
2019-07-18

5 lipca grupa domowników pod przewodnictwem Pani Ani i Pani Iwonki wyruszyła na całodniową wycieczkę do Zakopanego. Miejscem docelowym była Hala Gąsienicowa. Zaprawiona w chodzeniu, ciesząca się dobrą kondycją i zamiłowaniem do górskich wędrówek grupa dzielnych panów zdobyła kolejny punkt na mapie Tatr. Gratulujemy.

czytaj dalej

Letnia Olimpiada
Letnia Olimpiada
2019-07-18

Wraz z nadchodzącym latem, sport i ruch na świeżym powietrzu dominują wśród aktywności naszych domowników. Do tradycji zaliczamy już corocznie organizowane zawody sportowe pod nazwą "Letnia Olimpiada". Mieszkańcy naszego Domu, którzy przygotowują się od kilku miesięcy do sportowych konkurencji mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Chociaż to tylko rozrywka i zabawa to daje wiele satysfakcji, a osiągane sukcesy motywują do dalszego wysiłku i pracy nad swoją kondycją. W czasie Olimpiady pomimo zaciętej walki nie ma przegranych. Na każdego uczestnika czekał dyplom i słodki poczęstunek. Dziękujemy Paniom za wspaniałą organizację i przeprowadzenie Letniej Olimpiady.

czytaj dalej

Zapraszamy
Zapraszamy
2019-06-25

Szanowni Państwo
Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, koło Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami na VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 5 września 2019r.
Jeśli Państwo są zainteresowaniu udziałem w VIII Dożynkowym Spotkaniu Integracyjnym bardzo prosimy o zgłoszenie do dnia 2 sierpnia br. , które należy kierować pod numer telefonu 33 8766 508 lub adres email : dps@zebrzydowski.pl z podaniem nazwy i adresu jednostki, danych kontaktowych oraz ilości osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszej uroczystości.
Serdecznie zapraszamy.

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS