Listopad miesiącem pamięci o tych co już odeszli.
Listopad miesiącem pamięci o tych co już odeszli.
2020-11-17

W sercach i umysłach na zawsze pozostają bliscy, zwłaszcza koledzy z Domu Pomocy Społecznej, którzy już odeszli od nas na zawsze. Zniczem i modlitwą okazujemy im pamięć i szacunek. Wraz z księdzem Tomaszem podopieczni Domu nawiedzili pobliski cmentarz i wspominali swych dawnych kolegów.

czytaj dalej

Grant pn. Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach
Grant pn. Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach
2020-10-26


Nasza placówka realizuje grant pn. Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach w związku z zagrożeniem Covid 19. w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Społeczny. Bezpieczny dom”.
Cele główny grantu: poprawa bezpieczeństwa mieszkańców/pacjentów i pracowników Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach w związku z zagrożeniem i skutkami COVID-19.
Wartość grantu wynosi 131 900 zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
Okres realizacji grantu: od 28.05.2020 r. do 31.12.2020

czytaj dalej

Październik czasem remontów...
Październik czasem remontów...
2020-10-21

Niezwykle Nas cieszy zmiana jaka w ostatnim czasie zaszła w wyremontowanych salach dziennych. Zapraszamy do fotorelacji "Przed i Po"...

czytaj dalej

Pożegnanie Ojca Przeora Damiana...
Pożegnanie Ojca Przeora Damiana...
2020-09-29

28 września dziękowaliśmy Ojcu Przeorowi Damianowi za 10 lat z nami w Zebrzydowicach. Był to wspaniały czas z cudownym, skromnym i dobrym człowiekiem, otwartym na potrzeby innych ludzi.
Ojcze Przeorze dziękujemy❤❤❤ Będziemy za Tobą bardzo tęsknić. Życzymy Ci wszystkiego dobrego w nowym miejscu posługi duszpasterskiej.

czytaj dalej

Wrzesień w naszym domu...
Wrzesień w naszym domu...
2020-09-27

Wrzesień upłynął naszym mieszkańcom na pracach i zajęciach terapeutycznych na terenie domu i ogrodu.

czytaj dalej

Letnia Olimpiada 2020
Letnia Olimpiada 2020
2020-08-27

Letnia Olimpiada Sportowa 2020
Super zabawa, wiele radości i sukcesów nie tylko mieszkańców, ale też dla personelu!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bo u nas nie ma przegranych!!!
Dziękujemy naszemu Zespołowi Fizjoterapeutów oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za wspaniałą organizację i pomoc w trakcie zawodów!!!

czytaj dalej

Turniej tenisa
Turniej tenisa
2020-08-27

W ostatnich dniach lipca 2020 roku po wcześniejszych intensywnych przygotowaniach i treningach postanowiliśmy rozegrać turniej tenisa stołowego, który zorganizowała Pani Iwonka.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i widowni oraz gratulujemy zwycięzcom Pierwszego Turnieju Tenisa Stołowego w naszym Domu
1 miejsce pan Zbyszek
2.miejsce pan Alojzy
3.miejsce pan Mariusz
Mamy nadzieję, że turniej wpisze się w coroczny kalendarz imprez w DPS.

czytaj dalej

Jak w domu....
Jak w domu....
2020-08-27

Tak jak w normalnym domu tak i u nas mieszkańcy mają swoje prawa, obowiązki i czas na ulubione zajęcia. Panowie są aktywizowani do spędzania czasu na świeżym powietrzu, tym bardziej, że na terenie Konwentu możliwości aktywnego wypoczynku są różnorodne. Można spacerować po pięknym ogrodzie, opiekować się zwierzętami, pielęgnować kwiaty, pomagać w zwykłych codziennych czynnościach. To daje samorealizację i zadowolenie oraz dowartościowuje człowieka.
Tak trzymamy i działamy dalej... :)

czytaj dalej

Mała rzecz a tak wielka...
Mała rzecz a tak wielka...
2020-08-27

Każdy człowiek jest niepowtarzalny, wyjątkowy i ważny. Każdy zasługuje na szacunek, zrozumienie, docenienie i pamięć. Fakt, że mieszkańcy Domu obchodzą swoje urodziny czy imieniny to nie tylko tradycja DPS-u lecz przede wszystkim normalny i jak najbardziej ludzki gest wypływający z głębi serca. Piękny dar , który każdemu się należy. Jest zawsze przeżywany w sposób wyjątkowy i zarazem wzruszający. Uroczystości są świętowane w gronie Pani dyrektor, Pani kierownik, opiekunów i pracowników DPS oraz mieszkańców. Wraz z życzeniami towarzyszą zawsze solenizantom wspaniałe prezenty i poczęstunek.
Już nie zdążymy złożyć życzeń Panu Ryszardowi, który odszedł od nas.
Tak niewiele potrzeba do szczęścia.... Pamiętajmy o tym ...

czytaj dalej

"Ciekawi życia"- realizacja projektu trwa...
2020-07-01

W ramach projektu "Ciekawi życia" 49 beneficjentów uczestniczy w zajęciach rozwijających ich umiejętności, zainteresowania oraz talenty. Panowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą codziennie w zajęciach. Efekty ich pracy dostrzegane są zarówno na pracowni, w Domu Pomocy jak również w środowisku lokalnym. Umiejętności gastronomiczne, artystyczne dają wiele satysfakcji. Wspólne wyjścia, lokalne spacery, seanse filmowe, spotkania przy grillu, możliwość korzystania z internetu- sprawiają, że czas nie stoi w miejscu.
Wszystkim Panom życzymy nadal wytrwałości w dążeniu do doskonałości.

czytaj dalej

WSPIERAJĄ NAS