Stowarzyszenie » Aktualności

II rocznica powstania Stowarzyszenia2017-03-22


Drodzy Przyjaciele Konwentu,

Jest nam niezmiernie miło przypomnieć, że dziś mija druga rocznica naszego istnienia. Z tej okazji okazji pragniemy wszystkim gorąco podziękować za dotychczasową życzliwość oraz wszelką okazaną pomoc.


     Przez ostatnie dwa lata udało nam się zbudować naszą unikalną tożsamość wokół idei Mostów Miłosierdzia. Powołaliśmy do życia cykliczne wydarzenie jakim jest Majówka u Bonifratrów. Jest to specjalny dzień, podczas którego promujemy działalność Konwentu oraz staramy się zwrócić uwagę na to niezwykłe miejsce. Udało nam się również zgromadzić wymierną pomoc rzeczową dla podopiecznych Konwentu - przede wszystkim żywność, odzież, artykuły wyposażenia wnętrz oraz materiały budowlane.
      Obecnie naszą szczególną troską jest należyte upamiętnienie postaci Mikołaja Zebrzydowskiego, którego 400-setna rocznica śmierci będzie obchodzona już w nieodległej przyszłości. W związku z tym realizujemy czteroletni program ukierunkowany na aktywizację mieszkańców tutejszego domu i uczestników warsztatu poprzez zajęcia teatralne. Ich owocem jest powstający właśnie film /patrz poniżej/.
Nasza działalność zaczyna być dostrzegana i ceniona przez coraz szersze kręgi społeczności lokalnej a także całego regionu. Świadczyć o tym mogą zaproszenia do radia, telewizji czy prasy. Jesteśmy cenionymi partnerami w organizacji uroczystości upamiętnienia 400-lecia istnienia Kalwarii Zebrzydowskiej i wraz z Konwentem organizatorami wydarzeń jubileuszowych w Zebrzydowicach. Nasza inicjatywa stworzenia szlaku turystyczno-edukacyjnego pn. Śladami Zebrzydowskiego spotkała się z pozytywnym odzewem i jest w trakcie konsultacji.
      Symboliczne Mosty Miłosierdzia dzięki naszym działaniom stają się koncepcją coraz bogatszą i pełniejszą. Zaprowadziły nas one do zaproponowania masterplanu dla tego szlachetnego, pięknego i zabytkowego miejsca, który jednoczy wszystkie formy realizacji charyzmatu szpitalnictwa na tym miejscu w wstępnie nazwany projekt pn. Zebrzydowska Doliną Miłosierdzia.
      Drodzy przyjaciele naszego Stowarzyszenia, kończąc ten list pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować za wasze zaangażowanie, licząc, iż równie chętnie będziecie będziecie uczestniczyć w naszej działalności także w kolejnych latach. Jednocześnie serdecznie zapraszamy Was na jubileuszową Mszę Świętą, która odbędzie się 31 marca o godzinie 8 rano w katedrze Wawelskiej. Zapraszamy także już teraz na dzień 27 maja 2017 r. czyli na Majówkę u Bonifratrów w Zebrzydowicach, po której odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków o godz. 19 /pierwszy termin/, a o 19.15 /drugi termin/.

      Ufając Bożej Opatrzności i opiece Jana z Grenady, pozostajemy z wdzięczną pamięcią w tym dla nas ważnym dniu.

Obecni na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu:

Tomasz Szarliński
Jan Góralczyk
Zbigniew Stradomski
Robert Mikołajek
Grzegorz Piotrowski
Michał Baran

powrót do listy aktualności

Zebranie założycielskie 21 III 2017 r.
Zebranie założycielskie 21 III 2017 r. 

WSPIERAJĄ NAS