Stowarzyszenie » Aktualności

Majówka u Bonifratrów2016-05-01


Drogich Przyjaciół Konwentu
zapraszamy dziś na Majówkę u Bonifratrów...


                   ~  ~  ~

Stowarzyszenie Dobroczynne im. M. Zebrzydowskiego serdecznie zaprasza na Majówkę u Bonifratrów, która odbędzie się w sobotę 7 Maja 2016 r. w Konwencie w Zebrzydowicach.

Mamy nadzieję, że bogactwo Zespołu Dworskiego,
który jako szpital od ponad 400 lat służy chorym
pomogą nam odkryć:

16.15 Wernisaż malarstwa Doroty Chomko
16.45 Prezentacja Konwentu, jego dzieł i Stowarzyszenia
17.00 Koncert kwartetu smyczkowego Ypsilon
18.00 Eucharystia, a po niej poczęstunek w refektarzu

O autorce wystawy

Dorota Chomko jest z pochodzenia krakowianką, absolwentką dwóch krakowskich uczelni: Papieskiej Akademii Teologicznej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie finalizuje studia podyplomowe w zakresie malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rysowanie i malowanie sprawiają jej tak ogromną radość, iż poświęca im praktycznie cały swój wolny czas. Wykorzystuje różnorodne techniki malarskie (olej, akryl, akwarela, tempera, pastel) i rysunkowe (węgiel, kredka, ołówek, pisak) oraz kolaż. Najczęstsze tematy to pejzaże oraz ulubione portrety. Sentymentalne spacery po rodzinnej krakowskiej dzielnicy Podgórze inspirują ją do malarskiego powrotu w świat dzieciństwa. Z upodobaniem uwiecznia także swojego ulubionego kota. Artystka ma w dorobku udział w licznych wystawachzbiorowych a obecna wystawa jest jej dwudziestą czwartą wystawą indywidualną. Artystka jest laureatką w konkursach malarskich w Piastowie i Warszawie. Niektóre jej prace pozostają w zbiorach prywatnych w kraju oraz w Niemczech, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Jest także autorką okazałego „Portretu św. Jana Pawła II” znajdującego się w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Od dwóch lat uczestniczy w Projekcie Integracja Sztuki „Derby Artystyczne – Prezentacje Twórców Kultury”, którego celem jest ukazanie dorobku artystycznego artystów z regionów Śląska, Małopolski i województw ościennych. Artystka należy do Grupy Twórczej „Amarant”, działającej do tej pory pod opieką artystyczną malarza, grafika i poety Kazimierza Machowiny. Obecnie konsultantem artystycznym pozostaje artysta malarz i grafik Krzysztof CedroArtystka współpracowała z grupą malarzy i rysowników „My z Palety”, działającą pod kierunkiem krakowskiego malarza i grafika Stefana Berdaka. Jest zrzeszona w Bronowickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Sztuk Wszelkich w Krakowie.  

email: art@dchomko.hekko24.plDzieci i nie tylko zapraszamy do Komnaty Kota Tuptusia


O muzykach

Kwartet Ypsilon powstał w Październiku 2014 roku. Składa się ze studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. W swojej krótkiej historii kwartet występował w Polsce (Wrocław, NOSPR, Sucha Beskidzka, Kraków), jak i za granicą (Praga, Litomerice) oraz brał udział w prestiżowych kursach mistrzowskich z artystami takimi jak M. Kopelmann (Borodin Quartet), P. Buck (Melos Quartet) czy Alexander Quartet. Kwartet rozwija się pod opieką dr hab Anny Armatys-Borelli oraz dr Justyny Dudy-Krane.

Skład:
Jakub Żurek – skrzypce
Katarzyna Mrożek – skrzypce
Kamil Zaboub – altówka
Martyna Sołtys – Wiolonczela

Repertuar


F. Mendelssohn – Kwartet smyczkowy nr 4 e-moll, op. 44/2
1. Allegro assai appassionato
2. Scherzo: allegro di molto
3. Andante
4. Presto agitato


W.A.Mozart - Kwartet smyczkowy nr 21 D dur, KV575

1. Allegretto

Serdeczne podziękowania dla:

Braci z Konwentu, Pracowników DPS oraz WTZ, wolontariuszy

Stowarzyszenia ArtSonore
powrót do listy aktualności

WSPIERAJĄ NAS