Konwent Bonifratrów » Aktualności2019-11-15


czytaj dalej

2019-11-13


czytaj dalej

W świecie Mitologii
W świecie Mitologii
2019-11-02

W ostatnim tygodniu października, gdy było jeszcze ciepło, wybraliśmy się do Zatora do Parku Owadów, Mitologii i Dinozaurów. Pojechaliśmy z panią Anią, panem Robertem i Markiem. Było nas sześciu: Danielek, Romuś, Wojtuś, Rafałek i dwóch Andrzejków. Spędziliśmy miło czas spacerując, jeżdżąc oraz pływając po terenach parku. Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy zobaczyć coś nowego, ciekawego dla nas.☀️

czytaj dalej

Przegląd twórczości artystycznej
Przegląd twórczości artystycznej
2019-11-02

Ambitna grupa panów pod okiem Pani Lucynki w listopadzie 2019 r wzięła udział w 16 przeglądzie Zespołów Artystycznych Domów Pomocy Społecznej w Wadowicach. Panowie przedstawili inscenizację wiersza Aleksandra Fredro pt. ,, Paweł i Gaweł". Swoim talentem i umiejętnościami aktorskimi zadziwili wszystkich.

czytaj dalej

I miejsce
I miejsce
2019-11-02

Pierwsze miejsce dla pana Rafała w turnieju szachowym. Podium to już tradycja! Pan Rafał najlepszy z pośród najlepszych w powiecie wadowickim w roku 2019 .
Gratulujemy! Jesteśmy dumni z naszego kolegi

czytaj dalej

Urodzinowo
Urodzinowo
2019-11-02

Pamiętamy o tak szczególnym dniu , jakim są urodziny naszych podopiecznych. Tym razem świętowaliśmy 69 urodziny Pana Izydora wraz z rodziną. Życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i samych słonecznych dni w życiu.

czytaj dalej

Ciuchcią do Zakrzowa
Ciuchcią do Zakrzowa
2019-10-25

Piękna złota jesień motywuje nas do częstych wyjść i zwiedzania okolic. Nasz wolny czas wykorzystaliśmy na przejażdżkę ciuchcią i wypad do Zakrzowa. Tym razem pojechali Ci z nas, którzy tak często nie wyjeżdżają. Odpoczywając korzystaliśmy z uroków lasu spacerując w poszukiwaniu grzybów. Smaczny obiad zjedliśmy na terenie Ośrodka Wczasowo Rekolekcyjnego w Zakrzowie. Teraz czekamy na kolejny wyjazd...

czytaj dalej

Gościnnie
Gościnnie
2019-10-25

9 października 2019 roku odwiedzili nas mili Goście, uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Klubu Senior + z gminy Lanckorona.
Wizytę rozpoczęto od wspólnego spotkania w refektarzu, na którym działalność Domu Pomocy Społecznej przybliżyły : Dyrektor DPS Pani Renata Mikołajek i Kierownik Działu Terepeutyczno - Opiekuńczego Pani Katarzyna Głowacz. O codziennym życiu opowiedział Pan Krzysztof, podopieczny i członek samorządu mieszkańców Domu Pomocy Społecznej....

czytaj dalej

Recytatorzy...
Recytatorzy...
2019-10-11

Nasi mieszkańcy też maja swoje talenty. Tym razem talent recytatorski ujawnili panowie: Krzysztof M. i Mirosław W. biorąc udział w konkursie recytatorskim dla podopiecznych domów pomocy z naszego powiatu w Wadowicach. Panowie zdobyli wyróżnienia a do domu wrócili z nagrodami.
Za przygotowania dziękujemy pani Lucynce a panom serdecznie gratulujemy.

czytaj dalej

Zwierzyniec Kopytkowo
Zwierzyniec Kopytkowo
2019-10-11

1 października 2019 roku zapamiętany będzie jako dzień, w którym obcowanie z przyrodą daje wiele niezapomnianych wrażeń. Tego dnia mieszkańcy domu odwiedzili zwierzyniec "Kopytowo" w Izdebniku, zwiedzali minizoo i karmili zwierzęta. Uwieńczeniem był grill i pyszny kociołek.

czytaj dalej

Świat w zasięgu ręki
Świat w zasięgu ręki
2019-10-11

25 września 2019 roku grupa panów wraz z panią Iwoną, Lucyna i Marią podziwiała w pomniejszonej perspektywie, architektoniczne cuda w Inwałdzie. Pogoda była piękna, krajobraz wspaniały a spacer pośród ciekawych miniaturowych budowli sprawił niesamowitą przyjemność wszystkim. Na zakończenie wyprawy panowie skorzystali z gastronomicznych przysmaków w postaci pierogów. Pełni pozytywnych wrażeń panowie mogli doświadczyć cząstki świata, który okazał się im na wyciągnięcie ręki....

czytaj dalej

W odpowiedzi na zaproszenie...
W odpowiedzi na zaproszenie...
2019-10-11

Wrzesień jest miesiącem, w którym zagościliśmy w Konarach i Zatorze na imprezach o zasięgu wojewódzkim. Nasi mieszkańcy 11 września w odpowiedzi na zaproszenia, wzięli udział w miodobraniu w Konarach zorganizowanym przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną , a następnie 19 września wraz z Panią Dyrektor uczestniczyli w 25- leciu Caritasu w Zatorze. Imprezy były przygotowane perfekcyjnie a podopieczni bawili się wyśmienicie.

czytaj dalej

Nasz dom nasze plany....
Nasz dom nasze plany....
2019-10-02

Dom Pomocy Społecznej to miejsce, w którym każdy czuje się dobrze. Nasi mieszkańcy mają prawo do zabierania głosu i współdecydowania o istotnych sprawach w ich funkcjonowaniu, spędzaniu czasu wolnego, realizowaniu swoich potrzeb zgodnie z możliwościami. Dlatego wychodząc na przeciw oczekiwaniom środowiska przynajmniej raz w miesiącu organizowane są spotkania Pani dyrektor Renaty Mikołajek i Pani kierownik Katarzyny Głowacz z podopiecznymi. W czasie spotkań przy kawie każdy może przedstawić swoje oczekiwania i wyrazić swoje zdanie na poruszany temat. W ostatnim czasie rozważane były kwestie wycieczek tych jednodniowych , dla osób których stan zdrowia nie pozwala na dłuższe wyjazdy oraz wycieczek dwudniowych do Wrocławia i Częstochowy dla mężczyzn z pasją zwiedzania i poznawania ciekawych miast Polski.

czytaj dalej

Ciekawi życia i świata...
Ciekawi życia i świata...
2019-09-21

W naszym Domu Pomocy Społecznej prężnie i ambitnie prowadzony jest projekt „Ciekawi życia” współfinansowany ze środków PFRON, realizowany w terminie od 01.04.2019r. do 31.03.2022r.

Głównym celem projektu jest pobudzanie do zainteresowania otaczającą rzeczywistością, zwiększenie samodzielności, niezależności i samooceny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej poprzez doskonalenie umiejętności życia codziennego, rozwijanie ich talentów, aktywności własnej, kompetencji społecznych i ogólnej sprawności fizycznej.

czytaj dalej

Kolejne prace w archiwum
Kolejne prace w archiwum
2019-09-11

Rozpoczynamy realizację projektu konserwacji trzech rękopisów oprawnych oraz planu drenowania gruntów obszaru dworskiego w Zebrzydowicach.

czytaj dalej

Dożynki 2019
Dożynki 2019
2019-09-08

W czwartek 5 września odbyło się VIII Dożynkowe Spotkanie Integracyjne...

czytaj dalej

Zaproszenie na Dożynki 2019
Zaproszenie na Dożynki 2019
2019-08-31

W czwartek 5 IX bm. będziemy dziękować Bogu
za plony wymierne i niewymierne!
Rozpoczniemy Eucharystią w kościele parafialnym o 11.00

czytaj dalej

Intencje Bractwa na wrzesień
Intencje Bractwa na wrzesień
2019-08-31

Intencja ogólna Bractwa Św. Michała Archanioła na WRZESIEŃ:
o  integrację wysiłków rodziny, szkoły i parafii
w wychowaniu dzieci i młodzieży

Dziękujemy Bogu za znak Krzyża na Polskiej Ziemi

czytaj dalej

Uroczystość Wniebowzięcia NMP
Uroczystość Wniebowzięcia NMP
2019-08-14

Eucharystia będzie sprawowana jak w niedziele:
6.30, 9.30, 18.00

czytaj dalej

Rehabilitacja w nowej odsłonie
Rehabilitacja w nowej odsłonie
2019-07-18

Sale rehabilitacyjne są ważnym miejscem w naszym otoczeniu, bez którego powrót do sprawności ruchowej naszych podopiecznych nie byłby możliwy. Wysoko wykwalifikowani specjaliści i profesjonalny sprzęt dają możliwości optymalnej rehabilitacji osób chorych.
Nasze sale rehabilitacyjne są już po generalnym remoncie. Jeszcze raz z całego serca DZIĘKUJEMY wszystkim Ludziom Dobrego Serca, którzy wsparli nasz Dom Pomocy Społecznej i Warsztaty Terapii Zajęciowej za pośrednictwem Stowarzyszenia Dobroczynnego im. M. Zebrzydowskiego.

czytaj dalej

 «  1 2 3 4 5 ...  15  »

WSPIERAJĄ NAS