Konwent Bonifratrów » AktualnościWigilijnie
Wigilijnie
2017-12-29

24 grudnia wszyscy mieszkańcy Domu spotkali się przy wigilijnym stole aby przywitać nowo narodzone Dzieciątko Jezus. Nie obyło się bez życzeń i łamania opłatkiem. Wśród bliskich, w ten wigilijny wieczór chwile radości przeplatały się ze wzruszeniem. Pod choinką czekały natomiast prezenty, za które serdecznie dziękujemy.

czytaj dalej

Boże Narodzenie 2017
Boże Narodzenie 2017
2017-12-18

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Aby właściwie się do nich przygotować, nie możemy zapomnieć o spowiedzi świętej.

W naszym Konwencie spowiedź święta:
22 i 23 grudnia w godz. od 19.00 do 21.00
24 grudnia Msza Św. o godz. 6.30 i 9.30

Zapraszamy na uroczystą Pasterkę o godz. 20.00. Msze święte w okresie Świąt jak w niedzielę.
Ogłoszenia świąteczne na plakacie poniżej.

czytaj dalej

Konserwacja ksiąg chorych
Konserwacja ksiąg chorych
2017-12-14

W roku 2017 Konwent Bonifratrów p.w. św. Floriana w Zebrzydowicach realizował przy współudziale środków naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych projekt Kompleksowe prace nad zasobem archiwalnym bonifratrów zebrzydowickich – dezynfekcja i czyszczenia akt, sporządzenie i publikacja inwentarza archiwalnego oraz kompleksowa konserwacja dwóch rękopisów.

czytaj dalej

Mikołaj przychodzi do każdego
Mikołaj przychodzi do każdego
2017-12-11

Święty Mikołaj nie zapomniał o nas. W nocy po cichutku wszedł do naszego domu i każdemu zostawił prezent przy łóżku. Rano to dopiero była niespodzianka. Każdy z uśmiechem jak najszybciej wstawał aby rozpakować swój prezent. Radości było mnóstwo. Dopełnieniem dnia były odwiedziny świętego Mikołaja, który w drodze powrotnej zapukał aby uścisnąć dłoń i obdarować jeszcze prezentami pozostałych podopiecznych.
Święty Mikołaju zapraszamy za rok , a dziś z serca dziękujemy za podarki.

czytaj dalej

Kiermasz Świąteczny
Kiermasz Świąteczny
2017-12-09

Zapraszamy na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w budynku Warsztatu Terapii Zajeciowej (po lewej stronie za bramą Konwentu) w niedzielę 10 grudnia 2017 roku w godzinach od 7.00 do 19.00.

czytaj dalej

ADWENT 2017
ADWENT 2017
2017-12-02

Rozpoczyna się Adwent, czas oczekiwania na narodziny Chrystusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszym Konwencie. Porządek nabożeństw na plakacie poniżej.

czytaj dalej

1%
1%
2017-11-27

Z ogromną radością pragnę Państwa poinformować,
że po ponad dwu latach działalności
został nam przyznany status
organizacji pożytku publicznego
i odtąd będzie można uczestniczyć
w działalności szpitalnej Konwentu
również poprzez 1% przekazanego podatku!

W imieniu Zarządu
Ks. dr Tomasz Szarliński

czytaj dalej

ANDRZEJKI
ANDRZEJKI
2017-11-27

20 listopada w naszym Domu obchodziliśmy Andrzejki, na które przybyli zaprzyjaźnieni wolontariusze z opiekunem ze Stanisławia Dolnego. Zabawie w rytmie Disco Polo towarzyszyły tradycyjnie wróżby, przede wszystkim lanie wosku cieszyło się dużym powodzeniem. W tym dniu obchodziliśmy imieniny naszych Andrzejów i Januszów, którzy z rąk Pani Dyrektor otrzymali prezenty. Wspólna zabawa, tańce, wróżby i smaczny poczęstunek sprawił, że impreza okazała się niezapomnianym wrażeniem.

czytaj dalej

WSPÓLNE CZYTANIE
WSPÓLNE CZYTANIE
2017-11-27

W listopadowy poranek zawitał do nas Gość, z książką w ręku. To pani Celinka z Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej wprowadziła nas w nastrój poetycki. Przy nakrytym stole i migoczącym płomieniu czytaliśmy "Panią Twardowską" A. Mickiewicza. Każdy miał możliwość przeczytać fragment książki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas.

czytaj dalej

SZYJEMY...
SZYJEMY...
2017-11-27

W każdy wtorek Pani Dorotka wraz ze swoją grupą projektuje i szyje małe cuda. Na zajęciach krawieckich każdy uczestnik rozwija swój talent .
Oprócz bajkowych postaci, dominującym motywem są anioły. Teraz pojechały na wystawę do Wadowic lecz wrócą na kiermasz świąteczny.

czytaj dalej

Nasze prace na wystawie w Wadowicach
Nasze prace na wystawie w Wadowicach
2017-11-21

To już nowa tradycja! Podopieczni Domów Pomocy Społecznej po raz kolejny zaprezentowali swoje prace w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Ta wystawa ma duszę i serce!

7 listopada 2017 r. w naszej bibliotece miał miejsce wernisaż wystawy prac plastycznych pensjonariuszy DPS- ów z terenu powiatu wadowickiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego. W otwarciu ekspozycji uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, opiekunowie, terapeuci oraz sami artyści. W sumie kilkadziesiąt osób.

Ekspozycję można obejrzeć do 2 grudnia. Zapraszamy, bo naprawdę warto!

czytaj dalej

POMAGAM!!!
POMAGAM!!!
2017-11-21

Poznajcie 4 z 67 historii ludzi żyjących w Domu Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach. Ludzi, których los nie oszczędzał. Kiedyś każdy z nich miał swój dom i rodzinę. Niestety koleje losów sprawiły, ze teraz instytucja jest ich domem.

czytaj dalej

Wieczory ze Słowem
Wieczory ze Słowem
2017-11-15

We wtorki o 21.00
w transmisji na żywo na fb Konwentu
wracam na chwilę do czytań niedzielnych,
które w naszym zabieganiu - być może - trochę umknęły..
Jeżeli macie ochotę włączyć się w rozważania, zapraszam.
Do zobaczenia
Ks. Tomasz

czytaj dalej

Pomóż odpalić busa..
Pomóż odpalić busa..
2017-11-05

Kochani Przyjaciele!!! Dzisiaj chcemy podzielić się z Wami bardzo dobrą wiadomością! Zbiórka na busa rozkręca się! Na nasze konto wpłynęło w sumie 2750 zł. Szczególnie dziękujemy tym, którzy nas wsparli wpłacając pieniądze !!! ❤ Dziękujemy także wszystkim, którzy udostępniają nasze posty. Jednocześnie prosimy o dalsze udostępnienia i oczywiście wpłaty na konto

czytaj dalej

NA POMOC ZMARŁYM
NA POMOC ZMARŁYM
2017-10-31

Listopad to czas szczególnej troski o zmarłych. Św. Augustyn mówił: "Łza za zmarłymi wyparowuje, kwiat na grobie więdnie, modlitwa natomiast dociera do serca Najwyższego".

W naszym Konwencie nabożeństwa różańcowe w intencji zmarłych odbywać się będą:
środa, sobota - godz. 17.30
niedziela - 9.00

Msze Św. za poleconych w wypominkach:
8.XI (środa) - godz. 18.00
15.XI (środa) - godz. 18.00
26. XI (niedziela) - 9.30

Zapraszamy do modlitwy!

czytaj dalej

Nabożeństwa Październikowe
Nabożeństwa Październikowe
2017-09-29

Październik, podobnie jak maj, jest miesiącem maryjnym. W naszym Konwencie nabożeństwa różańcowe odbywać się będą w niedziele o godz. 9.00 przed mszą św. oraz w środy i soboty o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

czytaj dalej

Głosowanie na zadania publiczne
Głosowanie na zadania publiczne
2017-09-26

Trwa druga edycja budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Od 25.09 do 13.10 można oddawać głosy na wybrane zadania. W naszej gminie zostało zgłoszone zadanie polegające na wykonaniu projektu przebudowy drogi wojewódzkiej DW 953 wraz z budową chodnika w miejscowości Zebrzydowice i Kalwaria, odcinek od Konwentu do ulicy Batalionów chłopskich. Bardzo prosimy o wzięcie udziału w głosowaniu...

czytaj dalej

Myczkowce 2017 - Bonifraterskie Spotkanie Formacyjno-Integracyjne
Myczkowce 2017 - Bonifraterskie Spotkanie Formacyjno-Integracyjne
2017-09-25

Podczas festiwalu Boni Song - w tym roku pod hasłem „Przegląd piosenki z roślinnym motywem” - wystąpili reprezentanci różnych placówek bonifraterskich z całej Polski, a pośród nich również i my. Zresztą sami zobaczcie:

czytaj dalej

Relacja z DOŻYNEK 2017
Relacja z DOŻYNEK 2017
2017-09-14

W sobotę było super! W Konwencie Ojców Bonifratrów w Zebrzydowicach odbyło się VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne. Wspaniała pogoda zapowiadała dobry dzień. Rozpoczął się on dla nas w Kościele Parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Zebrzydowicach...

czytaj dalej

 «  1 2 3 4 5 ...  15  »

WSPIERAJĄ NAS